Místo, kde najdete hřebčín, mlékárnu a krásné prostředí.

info@lebedovskymlyn.cz +420 608 545 606

Romulus

admin

Regulus I MT/ 2086 Regulus MT-3/Romulus uhřičický (81/124)

Regulus I MT/2086 Regulus MT-3/Romulus uhřičický
Základní jménoRegulus MT-3/Romulus uhřičický
Plemenomoravský teplokrevník
LinieLord Clifden
Rodina94 Costquard-66
ChovatelBohumír Soušek, Uhřičice
MajitelIng. Petr Galatík, Lebedov
StaniceHřebčín Galatík z.s., Lebedov
Datum narození31. 5. 2010
Barvavraník
V PKMT
Míry165,174,193,20
Výkonnovost vlastníD:S, S:L**, C:S

ROZBOR PŮVODU

Regulus I MT/ 2086 Regulus I MT-3/Romulus uhřičický, se narodil 31. 5. 2010 u chovatele Bohumíra Souška. Je produktem zušlechťujícího křížení a náleží k linii Lord Clifden, u nás reprezentované hřebcem City (HUN) xx, jeho synem Masisem xx, vnukem Lincolnem xx a pravnukem Regulusem xx.

677 Regulus xx je otcem Romula uhřičického. Regulus byl vynikající dostihový kůň, vítěz Derby a St. Leger. Byl vyhodnocený jako Nejlepší tříletý hřebec a Kůň roku. V derby zvítězil zadrženě o neuvěřitelných 15 délek. Regulus se uplatnil také v teplokrevném chovu. Jeho potomstvo dosáhlo výkonnosti D:S, S:T** a C:S. Otcem Reguluse byl vynikající Lincoln, který se uplatnil jak na dráze, tak i v chovu. Do chovu po něm bylo zařazeno 5 hřebců a to Eser, Gimt, Orlan, Regulus a Rozlet. Lincoln byl dvakrát vyhlášen Šampionem plemeníků. Otcem Lincolna byl fenomenální Masis, vítěz ČS derby, vítěz Ceny Moskvy na mezinárodním mítinku. Do chovu odcházel s GH 95 kg. Zařazeno po něm bylo několik hřebců, kteří se uplatnili i v teplokrevném chovu. Za všechny lze jmenovat hřebce Blatec, Val II a Valet. Je třeba zmínit také matku Lincolna, klisnu Likoni (GB), která je dcerou vynikajícího francouzského plemeníka Sicambre, derby vítěze a osvědčeného producenta skokových koní. Matka Reguluse, klisna Redakta zvítězila v Jarní ceně klisen, Oaks a St. Leger. Jejím otcem byl Dakota (IRE), jeden z nejlepších plemeníků v chovu sportovních koní. Matkou Redakty byla klisna Redaktion, po Wiesenklee, který byl dědem známého producenta sportovních koní Heraldika.

Matkou Romula uhřičického je klisna 21/98 Firefly/Furioso XVIII-26, po Furioso XVIII – Mot., který náleží k maďarské linii Furiosů a je z rodiny založené klisnou 94 Costquard-66. Bábou je klisna 240 Furioso XVI – 6, po 4361 Furioso XVI – Mot, z matky 109 Hugben 71/Hippona/ a ta je dcerou dalšího osvědčeného plemeníka, plnokrevného Hugben, po významném francouzském plnokrevníkovi 2385 Behistoun, a vnučkou rovněž vynikajícího, bohužel málo využitého plnokrevného hřebce Astyanax(FR), který je synem fenomenálního Djebela.

Hřebec Romulus uhřičický tak v sobě kumuluje krev osvědčených plnokrevných nositelů sportovní výkonnosti. Romulus je ušlechtilý hřebec středního rámce, atraktivní černé barvy v dobrém typu s dobře vyjádřeným pohlavním výrazem, ušlechtilou hlavou, delším kohoutkem, šikmou lopatkou a svalnatou zádí, disponuje dobrou mechanikou pohybu v kroku, což je typické pro koně s vyšším podílem plnokrevné krve. Mechanika pohybu v klusu je spíše průměrná. V současné době je hřebec testován ve sportu a to ve všestrannosti, kde tak může prokázat svůj mimořádný charakter. Zatím v této disciplíně dosáhl výkonnosti „S“. Stejné výkonnosti dosáhl i v drezuře a ve skocích pak „L**“. Hřebec je nositelem 27,3% PG a 60,9% genů A1/1. Disponuje mírami: KVH 165, KVP 174, OH 193, OHOL 20.