Místo, kde najdete hřebčín, mlékárnu a krásné prostředí.

info@lebedovskymlyn.cz +420 608 545 606

Celestýn G

admin

Przedswit VIII MT-3/Celestýn G

Przedswit VIII MT-3/Celestýn G
Základní jménoPrzedswit VIII MT-3/Celestýn G
Plemenomoravský teplokrevník
LiniePrzedswit VIII Pib./Wies./1913
Rodina66 Dahoman
ChovatelIng. Petr Galatík
MajitelIng. Petr Galatík
StaniceHřebčín Galatík z.s., Lebedov
Datum narození20.6.2004
BarvaHd
V PKMT
Míry164,174,196,21
Výkonnovost vlastníA: L*

ROZBOR PŮVODU

Hřebec je uchovněný v PK Moravský teplokrevník, vl.výkonnost ve spřežení 2**.

Otcem Celestýna G je Przedswit VIII MT/P XXIV SK/1688 Pado, hřebec původem ze Slovenska, kde i sportoval ve všestrannosti. Poté byl zakoupen Ing. Galatíkem a po tříleté pauze se do sportu vrátil a byl ježděn drezurně, kde dosáhl výkonnosti L. Hřebec vynikal mechanikou pohybu. Otcem Pada byl další z regenerátorů moravského teplokrevníka Przedswit II MT/2893 Przedswit XVII-24, který k nám vrátil vymizelou linii Przedswit VIII Pib. Tento hřebec byl prověřen ve sportu, kde dosáhl výkonnosti ve skocích ST a jeho otcem je jeden z nejlepších slovenských skokanů 4304 Przedswit XVII – Mot., sportovním jménem Áres, který dosáhl výkonnosti TT. Je škoda, že jeho potenciál byl v chovu jen málo využit i přesto dosáhlo jeho potomstvo výkonnosti ve skocích T**, v drezuře L a ve všestrannosti Z. Neméně zajímavá je i Padova matka, téměř plnokrevná 6-270 Chrastava. Jejím otcem je anglický plnokrevník Remus, který byl příslušníkem vynikající rodiny založené klisnou Relation(FR). Tato rodina dala výborného Reguluse, Reliéfa a také nezapomenutelnou Redaktu. Rodina se osvědčila i v teplokrevném chovu, kde její stoupenci skákali až do úrovně T a byla úspěšná i v drezuře a všestrannosti. Na pozici otce matky Chrastavy je další plnokrevník Div, jeden z trojice plemeníků, (kromě Diva ještě Diadém a Detvan), synů fenomenální klisny Divy. Všichni tři se v chovu osvědčili. Div byl, mimo jiné, otcem vítěze Velké Pardubické Nestora, T skokanů Danyho, Gradiny a mnoha dalších. Dalším plnokrevníkem v sestupné řadě matek je Liberál a posledním je, v teplokrevném chovu mimořádně osvědčený, Korsičan.

Matkou Celestýna je klisna 81/100 Furioso VI MT-4/Catarina G, po výborném slovenském plemeníkovi 1433 Furioso VI MT/1433 Furioso XXI-23/Wigo, který dosáhl ve skocích výkonnosti ST a ve skoku mohutnosti dokázal překonat výšku 191 cm. Matka Catariny G je 81/14 Catlin R, po tlumačovském 2815 Catalin I MT/Catalin IV-33. Tento hřebec byl až do vysokého věku využíván jako voltižní kůň a na svém kontě měl i mezinárodní úspěchy, za vše hovoří šesté místo na Světových jezdeckých hrách ve španělském Jerezu. Zajímavá je i matka Catlin R, klisna 185 Fátima (Koheilan V-3), která vnáší do Celestýnova rodokmenu arabskou krev, prostřednictvím svého otce 3225 Koheilan V (TOP.)

Przedswit VIII MT-3/Celestýn G je souladný hřebec kulatých tvarů v dobrém typu, středního rámce, korektního fundamentu s dlouhým, prostorným krokem a  lehce nadprůměrným klusem. V předvýběru při skoku ve volnosti předvedl i skokové schopnosti. V zápřeži prokazoval ochotu k tahu a příjemný temperament. Bez problémů si poradil s nástrahami parkuru i terénní jízdy. Míry hřebce jsou KVH 164, KVP 174, OH 196 a Ohol 21cm. Za exteriér byl ohodnocen známkou 7,83 a celková známka za zkoušky je 8,55. Hřebec má 61,5 %PG, 24,6 % genů A 1/1 a 2,8% genů plnokrevného araba. Hřebec je prochován na Przedswita  XVII – Mot./Árese ve 3 x 4 generaci.